Jak urządzić stylowy salon kąpielowy?

Kategorie Łazienka
kabiny na miarę

Coraz częściej celem naszych urlopowych wyjazdów są SPA. Kochamy takie miejsca za możliwość relaksu, korzystania z zabiegów pielęgnacyjnych, długich, odprężających kąpieli i wszechobecnego luksusu. Coraz częściej chcemy tę namiastkę luksusu wprowadzić do naszych przestrzeni mieszkalnych w postaci salonów kąpielowych. Jak urządzić taką przestrzeń, by spełniała nasze wszystkie oczekiwania?

O salonie kąpielowym słów kilka

W tradycyjnej łazience każdy z nas spędza codziennie średnio godzinę. Łazienka w tej wersji ma być przede wszystkim funkcjonalna – na tyle komfortowa, by wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, poranna toaleta czy szybki prysznic odbywało się bez większych problemów. Salon kąpielowy jest czymś więcej niż zwykłą łazienką. To przestrzeń, która ma być funkcjonalna, ale też idealna do relaksu. Salon kąpielowy musi być urządzony w taki sposób, by relaks nie ograniczał się jedynie do kąpieli. To miejsce, gdzie w spokoju można poczytać książkę czy napić się odrobiny wina. Salon kąpielowy musi się znajdować w pomieszczeniu o powierzchni przynajmniej kilkunastu metrów kwadratowych. Dlaczego powierzchnia musi być tak duża? O tym opowiemy w dalszej części artykułu.

Najważniejsza jest kąpiel

Najważniejszym elementem salonu kąpielowego jest oczywiście miejsce, gdzie znajduje się wanna – oczywiście można też wziąć relaksującą kąpiel pod prysznicem, ale to ona jest charakterystycznym elementem tej przestrzeni. Wanna powinna być duża, by umożliwiała wygodne położenie się w wodzie. Poza wielkością powinna być też efektowna. Co to oznacza? Powinna się charakteryzować ciekawym designem. Może to być owalne zakończenie misy, stylowe mosiężne nóżki lub nietypowy kształt – takie rozwiązania sprawdzą się w przypadku wanien wolnostojących.

wanna wolnostojąca

Innym rozwiązaniem są wanny zabudowane. W salonach kąpielowych, by uzyskać efekt luksusowego wnętrza, można się pokusić o zabudowanie wanny na równi z podłogą – takie rozwiązanie na pewno będzie nie tylko wygodne, ale też efektowne.

wanna

Niezależnie od tego, na którą wannę się zdecydujemy, w każdym przypadku musimy zadbać o miejsce wokół wanny. Niewielkich rozmiarów stolik, na którym będzie można odłożyć lampkę wina lub książkę sprawdzi się idealnie. Na jego powierzchni powinno też znaleźć się miejsce na kilka zapachowych świec, które wpłyną na przytulną atmosferę we wnętrzu.

Kabiny na miarę – idealne do salonu kąpielowego

Nie każdy lubi codziennie spędzać czas na długich kąpielach, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by w salonie kąpielowym znalazł się również prysznic. Prysznic, podobnie jak w przypadku innych elementów wyposażenia, nie może być byle jaki. Wysokie brodziki łazienkowe w kolorze białym i standardowa kabina wykonana z tworzywa sztucznego? W salonie kąpielowym nie ma miejsca na tego typu wyposażenie. Producenci sanitariatów już od lat produkują brodziki łazienkowe, które zachwycają swoim designem. Nie jesteśmy też zmuszeni na jeden wymiar brodzika. Można się zdecydować na brodziki na wymiar, które dostępne są w najmodniejszych kolorach: szarości, czerni, imitujące stal, kamień czy łupek.

Brodzik na wymiar pociąga za sobą konieczność zakupu kabiny na miarę. W tej kwestii także mamy dużą dowolność. Wybieramy kształt kabiny, sposób otwierania oraz umiejscowienie.

Brodziki oraz kabiny na miarę to rozwiązanie dla osób, dla których standardowa oferta producentów wyposażenia łazienkowego to za mało. Dzięki możliwości zamówienia prysznica na wymiar możemy stworzyć przestronną przestrzeń, w której kąpiel będzie wyjątkowo relaksująca. Zakup specjalnych paneli prysznicowych z funkcją hydromasażu jeszcze bardziej może wpłynąć na komfort brania kąpieli – dzięki takim rozwiązaniom możemy codziennie czuć się tak, jakbyśmy byli w SPA.

Luksusowe wyposażenie

Salon kąpielowy ma być kojarzony z luksusem nie ze względu na przepych, ale szlachetne materiały widoczne pod postacią blatów, wysokiej jakości sanitariatów, armatury, ale także…mebli. Poza pożądanymi w tej przestrzeni szafkami łazienkowymi, półkami i regałami, w tym pomieszczeniu powinno się także znaleźć miejsce na wyposażenie charakterystyczne dla typowego salonu. Wygodna leżanka, miękki dywan i grube kotary w oknach – te elementy będą podkreślały wyjątkowość tego miejsca. W tak zaaranżowanym salonie kąpielowym spędzanie czasu będzie czystą przyjemnością.

wanna wolnostojąca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *