3 sposoby na rozświetlenie Twojego ogrodu

Kategorie Ogród,Oświetlenie
Rozświetl swój ogród - kule do ogrodu, reflektory i inne

Ogród jest jednym z nielicznych miejsc, które dzięki swojemu niezwykłemu charakterowi, pozwala nam chociaż na chwilę odetchnąć od codziennych zmartwień oraz obowiązków. Niezależnie od tego czy spędzamy czas na leniwym bujaniu się w hamaku, czy też opiekujemy się porastającą ogród roślinnością, przebywanie wśród natury ma na nas pozytywny wpływ.Jednak jeśli pragniemy cieszyć się pięknem ogrodu o każdej porze dnia, a przy tym też nieco urozmaicić jego wygląd, powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim oświetleniem. Decydując się na konkretne źródło światła – czy to kule do ogrodu LED, czy standardowe lampki solarne – jesteśmy w stanie całkowicie odmienić jego oblicze. Oto specjalnie przygotowane przez nas propozycje.

Wskaż ścieżkę lampkami solarnymi

Chociaż większość z nich nie zostałaby określona przez nas mianem „urokliwych”, lampki solarne stanowią najlepsze rozwiązanie dla planowanego oświetlenia ścieżki w ogrodzie. Z punktu widzenia ekologicznego, są całkowicie bezpieczne dla otaczającej nas przyrody. Co więcej, wykazują się niezwykłą energooszczędnością. Zasilane energią promieni słonecznych, czerpanych i magazynowanych za pomocą zamontowanych w lampce ogniw krzemowych, są w stanie rozświetlać naszą ścieżkę aż do 8 godzin od zapadnięcia zmierzchu. Dodatkowym tego typu oświetlenia jest fakt, iż można je umieszczać w dowolnym miejscu w ogrodzie – należy przy tym pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego dostępu do światła. Lampki solarne są bowiem pozbawione kabli.

Ozdobne kule do ogrodu

Kule do ogrodu

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem na rozświetlenie Twojego ogrodu, mogą okazać się kule do ogrodu LED. Te okrągłe lampy ozdobne, stanowią ciekawą propozycję dla każdej osoby, która pragnie w nietypowy sposób ozdobić swoje podwórko. Zależnie od marki zajmującej się ich produkcją, kule do ogrodu występują w wielu różnych wielkościach oraz kolorach. Dzięki temu bez problemu dopasujesz je do charakteru swojego ogrodu – na przykład wybierając kulę o kolorze przypominającym naturalny kamień. Kule ogrodowe dają jasne, przyjemne i nastrojowe światło, aczkolwiek pełnić będą rolę bardziej dekoracyjną. Chociaż są niedrogie w utrzymaniu, potrzebują stałego dostępu do energii elektrycznej. Dlatego też, przed umieszczeniem ich na terenie swojej posesji, musisz najpierw zastanowić się, w którym miejscu będą najlepiej spełniać swoją rolę. Kule do ogrodu znajdą swoje zastosowanie również, jako lampa tarasowa.

Reflektory oraz kinkiety w Twoim ogrodzie

O ile lampki solarne wskazują odpowiednią drogę, znów kule do ogrodu spełniają się w roli ciekawej dekoracji, o tyle wszelkiego rodzaju reflektory oraz kinkiety ogrodowe służą do podświetlenia konkretnego punktu. Skupiając odpowiednią ilość światła na danym obiekcie, przyciągają uwagę osoby przebywającej na terenie Twojej posesji. Ich głównym atutem jest możliwość ustawieniadowolnego kąta w jakim padać ma promień światła, a także fakt, iż bardzo często wyposażone są w specjalne czujniki ruchu. Jeśli posiadasz w swoim ogrodzie zachwycającą roślinę lub naprawdę wyjątkową dekorację, reflektory oraz kinkiety będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Rozświetl swój ogród!

Istnieje wiele sposobów na rozświetlenie Twojego ogródka – od ostrego światła reflektora, poprzez dizajnerskie kule do ogrodu, aż po standardowe i bardzo funkcjonalne lampki solarne. Wybierając jedno z nich należy pamiętać o tym, aby dostosować źródło światła do potrzeb danej przestrzeni. Dzięki dobrze dobranemu oświetleniu, spędzanie czasu w ogrodzie lub na tarasie, będzie możliwe nie tylko w dzień, ale również w nocy. W końcu z natury, powinniśmy czerpać jak najwięcej i jak najczęściej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *