Najlepsze inteligentne urządzenia do domu – ranking

Najlepsze inteligentne urządzenia do domu – ranking

Najlepsze inteligentne odkurzacze – czystość bez wysiłku

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu inteligentnych urządzeń do domu znajdują się inteligentne odkurzacze. Dzięki nim utrzymanie czystości w domu staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wybierając najlepszy model, warto zwrócić uwagę na takie cechy jak moc ssania, pojemność zbiornika na śmieci, a także na funkcje takie jak sterowanie głosowe czy planowanie harmonogramu odkurzania.

Wśród najlepszych modeli na rynku warto wymienić Roomba i7+ firmy iRobot, który charakteryzuje się doskonałą mocą ssania, a także funkcją automatycznego opróżniania zbiornika. Kolejnym godnym uwagi modelem jest Neato Botvac D7, który dzięki technologii LaserSmart dokładnie mapuje pomieszczenia i efektywnie odkurza nawet trudno dostępne miejsca.

Na uwagę zasługuje także Roborock S6 MaxV, który oprócz odkurzania oferuje także funkcję mopowania. Jego zaawansowany system nawigacji pozwala na precyzyjne sprzątanie, a wbudowana kamera pomaga unikać przeszkód.

Najlepsze inteligentne głośniki – muzyka na zawołanie

Inteligentne głośniki to kolejna kategoria urządzeń, które zrewolucjonizowały nasze domy. Dzięki nim możemy słuchać ulubionej muzyki, zadawać pytania, a nawet sterować innymi inteligentnymi urządzeniami za pomocą komend głosowych.

Wśród najlepszych modeli na rynku wymienić można Google Nest Audio, który charakteryzuje się doskonałą jakością dźwięku i szerokim zakresem możliwości sterowania. Kolejnym godnym uwagi modelem jest Amazon Echo (4. gen), który oprócz wysokiej jakości dźwięku oferuje także integrację z Alexa, co pozwala na sterowanie wieloma urządzeniami w domu.

Na uwagę zasługuje także Apple HomePod Mini, który oprócz wysokiej jakości dźwięku, oferuje także integrację z Siri, co pozwala na łatwe sterowanie innymi urządzeniami Apple w domu.

Najlepsze inteligentne termostaty – oszczędność i komfort

Inteligentne termostaty to urządzenia, które pozwalają na automatyczne regulowanie temperatury w domu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na rachunkach za energię, a jednocześnie zwiększyć nasz komfort.

Wśród najlepszych modeli na rynku można wymienić Nest Learning Thermostat, który samod zielnie uczy się naszych nawyków i dostosowuje do nich działanie, a także pozwala na sterowanie z poziomu aplikacji na smartfona. Kolejnym godnym uwagi modelem jest Ecobee SmartThermostat, który oprócz regulacji temperatury, oferuje także funkcje takie jak sterowanie głosowe czy kontrola jakości powietrza.

Na uwagę zasługuje także Tado Smart Thermostat, który pozwala na precyzyjne sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, a także oferuje funkcje takie jak raporty zużycia energii czy prognozy pogody.

Najlepsze inteligentne żarówki – atmosfera na żądanie

Inteligentne żarówki to urządzenia, które pozwalają nam dostosować oświetlenie do naszych potrzeb i nastroju. Możemy regulować ich jasność, a także kolor światła, dzięki czemu możemy stworzyć idealną atmosferę w każdym pomieszczeniu.

Wśród najlepszych modeli na rynku można wymienić Philips Hue, które oferują nieskończenie wiele możliwości dostosowania kolorów i efektów świetlnych. Kolejnym godnym uwagi modelem jest Lifx, które oprócz regulacji kolorów, oferują także wysoką jasność i łatwość instalacji.

Na uwagę zasługuje także Yeelight firmy Xiaomi, które oferują dobrej jakości światło w atrakcyjnej cenie, a także wiele opcji personalizacji poprzez aplikację na smartfona.

Najlepsze inteligentne zabezpieczenia – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Inteligentne zabezpieczenia to urządzenia, które pomagają nam zwiększyć bezpieczeństwo naszego domu. Możemy monitorować nasze domy na żywo, otrzymywać powiadomienia o podejrzanej aktywności, a nawet sterować zabezpieczeniami za pomocą komend głosowych.

Wśród najlepszych modeli na rynku można wymienić Ring Video Doorbell, który oferuje wideorozmowy w czasie rzeczywistym, a także detekcję ruchu i integrację z Alexa. Kolejnym godnym uwagi modelem jest Arlo Pro, który oferuje wyraźny obraz HD, alert o ruchu i dźwięku, a także możliwość pracy na baterii.

Na uwagę zasługuje także Google Nest Cam IQ, który oferuje doskonałą jakość obrazu, inteligentne powiadomienia o ruchu i zdolność rozpoznawania twarzy, dzięki czemu możemy otrzymać powiadomienie, gdy kamera zauważy nieznajomą osobę.